HISTORIE

Dříve než se začala psát historie kapely Kalíšci vystupovali jednotliví muzikanti samostatně nebo v jiném složení.

Dušan TŘÍLETÝ

Jaro 1993 Dušan Tříletý na bicí spolu s bratránkem Liborem, který hraje na harmoniku zakládají hudební duo. Bylo to takové vesnické hospodské hraní jako jsou narozeniny, zpívání atd. Postupně pořizuji i nějaké to ozvučení. Dušan občas zahraje i na klávesy Yamaha PSR 18

 

1995 Libor Kuba z dua odchází na sportovní dráhu a Dušan pokračuje v hraní sám. Hraje už pouze na klávesy a vystupuje pod názvem D.T. Music. Ve volných chvílích začíná trénovat na tenor saxofon. Dušan pořizuje novou aparatury (Mixážní pult Seak, zesilovač Elektrosound 2x200W, reprobedny AW, mikrofon Shure BG1 a také nové klávesy Yamaha PSR 510.

 

1996 K Dušanovi se na krátkou dobu připojuje trombonista a začíná se opět vystupovat jako duo.

 

1997 Trombonista po krátkém čase D.T. Music opouští a do kapely přichází klávesák Petro Vozka a Dušan bere do rukou již natrvalo saxofon a klávesy hraje pouze doplňkově. V tomto roce Dušan opět mění klávesy a to za model Yamaha PSR 620 a také pořizuje větší a výkonnější reproboxy.

 

1998 Rok se sešel z rokem a Dušan opět mění klávesy - zůstává věrný značce Yamaha a kupuje model Yamaha PSR 630

Radek PRKNA

1995 Radek začínal s hraním na hudební nástroje mnohem později než Dušan, ale již v roce 1995 začíná vystupovat na prvních akcích jako jsou narozeniny, svatby, zpívání apod. Hraje na klávesy Yamaha PSS 51 a využívá malé aparatury - kombo Torque 30W a mikrofon Shure BG1.

 

1997 V roce 1997 na doporučení zkušenějšího kamaráda Dušan pořizuje Radek nové klávesy Yamaha PSR 510 a také výkonnější aparaturu. Oba muzikanti stále netuší že následující rok se jejich cesty sejdou ve společné kapele.

D.T.  Music

1998 V dubnu odchází z kapely D.T. Music klávesách Petr Vozka a v červnu přichází po dvou zkouškách klávesák Radek Prkna. Datum prvního společného vystoupení je přesně 18.6.1998. Radek hraje klávesy, Dušan tenor saxofon a doplňkově též klávesy. V tomto roce již společně absolvujeme letní sezónní hraní na Chmelnici (Vranovská přehrada).

 

1999 S kapelou začíná postupně vystupovat zpěvačka Jana Tříletá. Zatím pouze na tanečních zábavách a plesech.  Samozřejmě přináší možnost rozšíření repertoáru o vyložené ženské písničky.

 

2000 Ze společných peněz pořizujeme novou aparaturu (Reproboxy AC Acustica, zesilovač QSA, mix Behringer a další zvukové vybavení). Další výměna kláves za model Yamaha PSR 1000.

 

2004 V říjnu 2004 bylo rozhodnuto o výměně zpěvačky a na základě konkurzu přichází do kapely Peťa Nosková z Červeného Hrádku. Radek i Dušan pořizují nové klávesy Yamaha 0PSR 1500. Teď když po létech doplňuji tyto www stránky tak jenom podotýkám, že Klávesy Yamaha PSR 1500 byly jedny z nejpovedenějších, které jsme od Yamahy měli.

 

KALÍŠCI    (www.KALISCI.com)

2005 Petra se po měsíčním hraní ihned se rvou vrhá na plesovou sezónu 2005. Tento rok byl opět rekordní v počtu hraní. V listopadu 2005 dochází k oficiálnímu přejmenování kapely D.T. Music na kapelu Kalíšci. Změna probíhala pomalu, dá se říci, že nezávisle na nás. Název Kalíšci začali lidé používat v Chlumci u Dačic, po té v celém okolí a nakonec nás všichni znají pod tímto názvem, takže jsme se tomu také podvolili. Abychom tuto změnu ještě více potvrdili, zaregistrovali jsme naši vlastní doménu www.kalisci.com.

 

2007 Výměna kláves - Yamaha PSR S700. Zvuky kláves jsou opět o něco věrnější živým nástrojům a poskytují více možností jak přinést posluchačům co nejlepší poslech.

 

2008 Pořízení nové aparatury (Aktivní reprobedny RCF). Pro její zakoupení jsme se rozhodli z důvodu, že hrajeme čím dál větší akce ve velkých kulturních domech a zařízeních a dosavadní aparatura již není spolehlivá a nemá potřebný výkon. V současné době tedy máme profi reproboxy a disponujeme výkonem 2300W. Po plesové sezóně dochází po třech a půl letech k odchodu zpěvačky Petry a vyhlašuje se koncert na novou zpěvačku. Největším důvodem odchodu bylo velké vytížení Kalíšků (Spousty tanečních zábav a plesů) a s tím souvisí i velké časové nasazení při trénování nových kousků. Do tohoto už se Petře moc nechtělo a proto jsme se dohodli na jejím odchodu z kapely. Samozřejmě že jmse věděli, že její nahrazení bude složité a nová zpěvačka bude mít spoustu práce natrénovat zajetý repertoár v odpovídající kvalitě. V Dubnu tohoto roku přichází ke Kalíškům hned dvě nové tváře - zpěvačky Eva a Jana Dvořákovy z Telče. Obě mají za sebou účinkování v triu Apriori a také zahraniční zkušenosti ze Španělska, kde vystupovaly jako ABBA girls. S holkama přichází do kapely též rozšíření repertoáru o nové písně.

 

2009 Srpen 2009 je ve znamení svatby zpěvačky Evy Dvořákové a protože Evička se začíná těšit a připravovat na mateřské povinnosti, tak v prosinci 2009 u Kalíšků končí a ve zpívání pokračuje pouze Jana. Roli hlavní zpěvačky zvládla na výbornou a proto se takto hrálo v obrovském nasazení (Pátek, sobota, pátek, sobota ....) až do února roku 2011, kdy jsme se dohodli najít ještě jednu zpěvačku, aby se opět mohl na akcích střídat a vydržely tak bláznivé tempo všech Kalíškovských hraní.

 

2011 V Březnu 2011 vyhlašujeme konkurz z nějž vyšla nová tvář kapely Andrea Ošmerová z Třebíče. Andrea již na konkurzu ukázala, že má zkušenosti s vystupováním (od sedmi let zpěv ve sboru, 1. místo v pěvecké soutěži Do-re-mi 2004, zpívání převážně s rockovými kapelami na Třebíčsku.....) a posílila tedy Kalíšky svým silným hlasem do další práce.

 

2012 Po plesové sezóně dochází po čtyřech letech k odchodu zpěvačky Jany Dvořákové. Během té spousty hraní jsme společně zažily hodně srandy, blbostí, dobré muziky.... za což ji patří velký dík. Vše ale jednou končí, a po té, co s Kalíšky odzpívala asi 220 hraní ji zpívání přestává bavit, začíná se více věnovat malování a v březnu 2012 na plese v Kunžaku zpívá svoji poslední štaci.

 

2015 V srpnu 2015 odchází z kapely zpěvačka Andrea Ošmerová. Bohužel vytížení Kalíšků je stále velmi vysoké a podepsalo se i na vztazích v kapele. Andrea z kapely odchází, ale Kalíšci pokračuji dál.

 

2016 Od roku 2016 s Kalíšky příležitostně vystupuje (zatím zejména na odpoledních akcích, nebo akcích kde má svou převážnou část dechovka) trumpetista Pavel Prkna

 

2018 Březen 2018 je ve znamení změny kláves. Zakoupili jsme profesionální Workstation Yamaha Genos. V říjnu 2018 jsme do repertoáru zařadili živé saxofonové duety: Tenor saxofon - Dušan Tříeltý, Alt saxofon - Radek Prkna

 

2019 25.1.2019 - je den návratu zpěvačky Jany Bastlové (Dvořákové) která se po mateřských povinnostech vrací ke Kalíškům a přináší opět "nový život" do kapely. Od února 2019 již všechny plesy vystupujeme včetně trumpetisty Pavla Prkny.

 

2020 Pandemie koronaviru - Spoustu zrušených akcí. zákaz vystupování. Zpěvačka Jana Bastlová odzpívala poslední hraní 19.9.2020 a po ukončení zákazu kulturních akcí (pandemie koronaviru) s kapelou již dále nevystupuje.

 

2021 Pandemie koronaviru - spoustu zrušených akcí, zákaz vystupování, zákaz pořádání kulturních akcí. Vystupovalo se pouze v období od půlky června do konce října.

 

2022 Začátek roku je ještě ve znamení pandemie Koronaviru ale od 12.2.2022 se vrací vše do normálu a hraje se již bez omezení.