2018

 

1.11.2018

 

Blíží se konec roku 2018, před námi jsou myslivecké poslední leče, podnikové večírky a také adventní koncerty.
Tyto se letos budou konat v Častohosticích a již tradičně v Kostníkách. Jako každý rok jsme přípravu na koncerty 
zahájili již v říjnu výběrem repertoáru, přípravou podkladů, not …. 
Nyní v listopadu je již čas zkoušek, protože Vánoce a hlavně adventní neděle jsou doslova za dveřmi. 
V programu uslyšíte opět spoustu novinek, které letos zařadíme poprvé. Budou to třeba skladby od Brontosaurů, 
Hany a Petra Ulrychových, Luďka Minky, ale i orchestrální skladba známá z podání Kumpánových muzikantů. 
Více již prozrazovat nebudeme ….. 
 
I letos jsme nelenili a do repertoáru jsme zařadili nové skladby:
Chinaski – Vakuum
Mirai – Když nemůžeš, tak přidej
Ewa Farna – Boky jako skříň
O5 a Radeček + Mária Čírová - Vloupám se
Jelen – Klidná jako voda
Lidovka – Jděte báby
Kumpánovi muzikanti – Naposledy koně vrané
Lidovka – Vysočina
Lidovka – Kde je Zálší

 

 

5.5.2018

Zjistil jsem, že jsem již strašně dlouho nenapsal nic do novinek (poslední novinky byly loni v létě). Je to ostuda, ale bohužel toho volného času je čím dál tím míň…. , nicméně stále žijeme muzikou naplno.  Není to jenom aktivní hraní, ale v poslední době čím dál častěji jako posluchači na večírcích a vystoupeních našich dětí, které se hudbě věnují také naplno.  Stojí to někdy spoustu nervů, ale úspěchy potom těší o to více…..

 Co se tedy u Kalíšků událo za toho třičtvrtě roku? No vlastně klasika. Odehráli jsme nějaké ty pouťové a posvícenské zábavy, samozřejmě jsme si pochutnávali na mysliveckých dobrotách na posledních lečích. Opět po roce jsme přichystali adventní koncert a konec roku jsme společně oslavili konec roku v Hotelu Antoň v Telči. Plesová sezóna byla jako každý rok náročná, ale tentokrát jsme ji přežili bez nemocí a ve zdraví J.

Jako každý rok jsme plesovou sezónu zahájili ve Vnorovicích na mysliveckém plese. Zdejší myslivci mají vždy vše parádně připravené, každý může ochutnat výbornou mysliveckou kuchyni a hlavně může vyhrát v bohaté tombole….. Mezi další pěkné plesy, které jsme letos odehráli patří hasičský ples v Putimově, tradiční Horácký bál v Krahulčí a nesmím zapomenout na výbornou atmosféru mysliveckého plesu v Mysleticích. Na tento ples jezdíme rádi a těší nás, že návštěvnost tohoto plesu a hlavně zábava na plese je vždy parádní až do samého rána.

I letos jsme odehráli v živém seskupení tradiční masopustní vyhrávku po náměstí v Jemnici. Tentokrát ve složení (Harmonika Radek Prkna, Tenor saxofon Dušan Tříletý, Trumpeta Pavel Prkna, Baskytara Hynek Vohoska, Bicí Lukáš Horký). Z vyhrávky jsme spěchali do Police na družstevní ples, který byl letos ve znamení 10. Výročí pořádání družstevních plesů v Polici. Protože se celých deset let po roce střídáme s dechovkou Malá muzika z Pelhřimova tak jsme letos ples odehráli společně na střídačku. Měli jsme tak čas také na tanec a mohli jsme si ples také trochu užít z druhé strany. Ještě jednou děkujeme Malé muzice za perfektní spolupráci a těšíme se opět někdy někde na viděnou.

Další společný ples jsme hráli ve Slavonicích. Letos poprvé to bylo s kapelou Vasr Band, která vystřídala po letech Malou Jemnickou kapelu. I tento hasičský ples jsme si užili z obou stran….

Plesovou sezónu jsme letos končili ve Kdousově na obecním plese, který měl opět rodinnou pohodovou atmosféru.

Po několika letech jsme odehráli také velikonoční zábavu v Mysleticích. Zde jsme také poprvé vystoupili s novými klávesami Yamaha Genos. První dojmy super….

V těchto novinkách ještě zmíním poslední dvě hraní. Čarodějnickou zábavu jsme vyrazili odehrát do Nové Bystřice. Zde byl připraven velkokapacitní stan s pódiem, výborné občerstvení a také čarodějnický program pro nejmenší.

Po čarodějnickém večeru jsme spěchali do Litohoře na oslavu prvního máje. Dušan zde vystupoval s dechovou kapelou Andělka (doprovod na trombon) a já jsme zajišťoval ozvučení kapely.

V sobotu 5. Května jsme odehráli 80. výročí SDH Pálovice. Jelikož se jednalo o hraní víceméně k poslechu pro starší a pokročilé, vystoupil s námi také trumpetista Pavel Prkna. Požadavkem pořadatelů bylo zahájit oslavu speciální fanfárou, takže jsme ji hned zařadili do repertoáru a můžeme ji kdykoliv zopakovat.

 Jelikož jsme pořídili nové klávesy, nezbyl čas na přípravu nových písniček, ale veškerý čas jsme věnovali přípravě a úpravě stávajícího repertoáru právě na novém „stroji“. Jelikož se jedná o profi nástroj tak i ta příprava je mnohem náročnější než tomu bylo u předchozích kláves. Můžete si tak s námi užít opět o něco lepší zvuk, dynamiku ……

Co napsat závěrem?

Kalíšci letos oslaví 20 let existence a hlavně 20 let, kdy opravdu aktivně hraje. Není tam započítaný žádný rok, že bychom nehráli nebo odehráli jedno hraní za rok….  Některé kapely si takto napočítají spoustu let J ale toto opravdu není náš případ a celé roky hrajeme a hrajeme….  I proto přichází čas na odpočinek a naším plánem je zpomalit, ubrat, více odpočívat. V tuto chvíli zvažujeme, zda uspořádáme nějakou oslavu k uvedenému výročí a hlavně jak by měla vypadat. Vše se samozřejmě zavčas dozvíte na našich stránkách.