2004

 

18.11.2004


Právě jsem si vzpomněl, že jsem neuvedl do novinek pořízení nových kláves PSR 1500. 
Tajně jsem doufal, že je stihnu dovézt ze zahraničí, než vstoupíme do EU, ale nepovedlo se. 
Klávesy se objevily v prodeji až v půlce června 2004. Zatím jsem s nástrojem spokojen a více ukáže až čas. 

Další novinkou v nástrojích je to, že Dušan koupil další saxofon do sbírky. Tentokrát je to Es Alt Saxofon. Už teď jsem zvědav, co nám, ale i Vám pěkného zahraje. 

Další novinka už není tak veselá. Zpěvačka Jana se nás rozhodla opustit (zatím nevíme přesný důvod, ale snad je toho na ní moc). Proto jsme také vyhlásili konkurz na zpěvačku. 
Konal se v říjnu 2004 ve Kdousově v kulturním domě. Přihlásily se celkem tři zpěvačky a musím podotknout, že všechny byly dobré a zpívat uměly. Každé šlo samozřejmě něco lépe a něco hůře. Jedna uměla více lidovku, druhá zase moderní. Nakonec jsme vybrali zpěvačku, která se nám zdá nejvíce univerzální pro hudbu co hrajeme, to znamená z každého něco. 
Teď nás ovšem čeká moc práce, protože se blíží plesová sezóna a tam už musí zpěvačka zpívat na sto procent. 
Nově s námi budete tedy vídat Petru Noskovou z Červeného Hrádku. 

A to je ona. 





V řijnu 2004 se konalo setkání přátel a členů Midiklubu (Klub přátel muziky, MIDI, kláves……), kterého jsme se také rádi zůčastnili. 
Sraz byl na chatě Schweigrovka u Bystřice pod Hostýnem. Protože jsme ale v sobotu hráli, 
mohli jsme zde setrvat jenom od pátka od večera do sobotního odpoledne. Bylo to krátká chvíle, ale opravdu stála za to. Parádně jsme si zahráli, vyměnili poznatky, nápady…….. a samozřejmě jsme se také konečně poznali osobně a ne pouze z mailu a z chatu. Už teď je naplánována další akce midiklubu na jaro a my už se na ní samozřejmě zase těšíme.

 

1.9.2004


Tak se dívám, že už to budou tři měsíce, co jsem naposledy něco vložil do novinek.Za to bych se teda moc nepochválil.
Na druhou stranu prosím o omluvu, protože právě skončila náročná a hodně času zabírající letní sezóna. Hráli jsme letos opět na Panelu na Chmelnici, na Vojenské zotavovně Bítov (v zátoce na Horkách) a na Vojenské zotavovně Vranov. Do toho 3 nedělní odpoledne v Budkově v nově otevřeném Baru – Restauraci Maják manželů Bláhových, nějaká ta zábava, narozeniny atd…..
Jak už to bývá, tak na přelomu července a srpna se koná hasičská soutěž v Chlumci u Dačic, kterou pravidelně už několik let ozvučujeme. Nebylo tomu jinak i letos. Počasí se opět vyvedlo a pivo teklo proudem. Jako každý rok přišly vhod čerstvě ugrilované klobásky, zmrzlina či cukrová vata. Během náročného odpoledne plného srandy, bojů o pohár se všichni, no hlavně příslušníci mužského pohlaví těšili na večerní taneční zábavu, která měla být zpestřená striptýzem.
No a opravdu také byla. Kolem 23.00 hodiny se na parketu objevila striptérka Andrea z Prahy. Protože nesplnila svůj slib a nepřivezla si s sebou CD-čko s hudbou dopadlo to tak, že jsem ji musel během striptýzu doprovázet na klávesy já. Když jsme se tedy po dlouhé době domluvili co během striptýzu zahrát mohl v napjatém očekávání začít.
Další podrobnosti už si nechám pro sebe, ale více než striptýz to byla sranda. Nahatý se totiž ocitl i redaktor místního plátku – samozřejmě se o to postarala slečna Andrea.
Tato zábava také trhla rekord v návštěvnosti a v množství vypitého alkoholu.

 

10.6.2004

 

Opět červen - blíží se nám letní sezóna na přehradě, ale to není to hlavní, o čem dnes budu v novinkách psát. 
V kapele totiž nastala velká změna.Už jsme oba pod pantoflem. Ano je to tak o víkendu 5.6.2004 jsme Dušana 
oženili. A jak to všechno probíhalo se pokusím nastínit v několika řádcích a pomocí pár fotek na následující stránce.

23.1.2004

Dnes jsem na stránky umístnil také ukázky Repertoáru, který od nás můžete slyšet 
na svatbách, plesech, tanečních večerech, Silvestru, vše je k dispozici 
na stránce Repertoár. 
Postupně budeme repertoár přidávat, to znamená, ještě doplníme ukázku z narozenin, 
pouťového odpoledne, obyčejné taneční zábavy, nebo zábavy v létě na přehradě....... 

Plesový repertoár jsme letos zatím napsali na všech akcích a zjišťujeme, 
že počet písní odehraných na jedné akci je vlastně pořád skoro stejný. 
Liší se tak asi (+ - ) 4 písně. 
Pár nových fotek.
První tři jsou z Plesu Červeného kříže v Kostníkách, na fotkách jsou také kolegové z kapely Doubravanka z Kostník. 
Další fotečky jsou z Třebětic, podle stromků poznáte, že šlo o myslivecký ples. 

4.1.2004

Od ledna 2004 máte k dispozici texty ke všem písním na naších cd-čkách a kazetách. Uvažujeme i o možnosti stažení not k jednotlivým písním, ale to je zatím jenom úvaha. Nechceme totiž aby jich využívali někteří chytráci z našeho okolí.......... 
Je konec roku, a to opět znamená bilancování. Jaký tedy ten uplynulý byl? Kšeftů bylo dost - takže asi DOBRÝ. 
Lidi se přece ještě dokáží dobře bavit a parádně rozjet, no a Ti co to neumí, ať si radši doma pěkně pustí bednu a nechodí do společnosti, protože většinou to dopadne tak, že naštvou ostatní a také jim kolikrát pěkně zkazí náladu. 
Také máme v kapele digitální foťák, takže zde už nebude nouze o fotky. První jsme pořídili o Silvestrovské noci. Ta se opět - už tradičně konala v Jemnici v Restauraci u Víta. Sešli se zde staří známí, ale i hrstka nových přátel hudby a společně jsme přivítali Nový rok. Zábava nebyl ničím vyjímečná, a řekl bych, že průběh měla stejný jako vloni. Ale jak už to bývá, na každé akci se najde nějaký rýpal nebo chytrák, takže jsme ho tady měli i my. Prý hrajeme moc dechovky. Tohle tvrzení jsme docela tvrdě odmítli, protože za celou noc jsme odehráli celkem 80 kousků a z toho bylo pouze 18 dechovek (to je přesně 22,5%) - takže posuďte sami, zda je to moc. Klidně nám můžete sdělit svůj názor na podobnou problematiku, rádi si uděláme obrázek o tom, co se má hrát. 
Abyste nemuseli fotky hledat, takže pár Silvestrovských přímo zde.